.

.

.

.

.

.

Рішення про необхідність сертифікації

Рішення про необхідність сертифікації - це офіційний лист, який видається органом по сертифікації, в якому йдеться, що продукція не підлягає обов'язковій сертифікації або відноситься до групи продукції, відповідність якої може бути підтверджено декларацією про відповідність. Оформляється Рішення на бланку органу по сертифікації, завіряється печаткою.

Рішення необхідне у тих випадках, коли, наприклад, не зовсім очевидно по якому коду ДКПП або УКТ ЗЕД можна класифікувати продукцію. І виникає питання: обов'язково проводити сертифікацію цієї продукції, чи ні? Виникає це питання найчастіше у представників контролюючих органів (митниця і т.ін). Іноді це питання може виникати у Ваших клієнтів, які вимагають сертифікат відповідності (якості) на продукцію, яку Ви їм пропонуєте на реалізацію. Однак, Рішення не є доказом якості продукції, тому у цьому випадку краще мати Сертифікат відповідності (добровільний).

Виходячи з вищевикладеного, Рішення бувають двох типів:
• для митниці (найбільш розповсюджений варіант);
• для торгівлі.
Відрізняються вони лише адресою.
Для торгівлі - Рішення направляється в адресу Заявника (керівника фірми або підприємства, що звернулось за Рішенням).
Для митниці - "Для цілей митного оформлення". Окрім цього, сюди також вноситься інформація щодо контракту, згідно з яким продукція ввозиться на територію України. Інших відмінностей немає.
Для оформлення Рішення Вам необхідно заповнити та подати в орган по сертифікації Лист-звернення із додатком усіх необхідних документів.